skip to Main Content
Cerkov 4

Новини єпархії.

 

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

Керуючого Львівською єпархією Української Православної Церкви

№ 5 від квітня 2020 року

 

Дане Розпорядження  рекомендовано Юридичним відділом Київської Митрополії на підставі консультацій Всеукраїнської ради Церков  та Міністерства Внутрішніх справ України

 

«Про особливості режиму роботи, звершення богослужінь та Таїнств на період карантину»

Контроль: Секретар єпархії – протоієрей Олександр Іванченко,

На виконання рішення Священного Синоду Української Православної Церкви від 18 березня 2020 року та Розпорядження № 4 по Львівській Єпархії від 21 березня 2020року, у зв’язку із поширенням пандемії вірусного захворювання COVID-19 та введенням  карантину, беручи до уваги Постанову КМУ № 211 від 11 березня 2020 р. та Постанову КМУ № 255 від 2 квітня 2020 р., благословляю духовенству єпархії вжити наступних заходів:

 1. З 4 квітня 2020 року богослужіння проводити при закритому храмі. Учасники богослужіння – священник, паламар, псаломщик.
 2. Заборонити доступ людей на територію храму під час богослужіння. Перебування людей під час богослужіння на території храму буде вважатися порушенням Постанови КМУ та карантинних норм, що потягне за собою адміністративні заходи у вигляді штрафу та опечатування храму.
 3. Після закінчення богослужіння храм може бути відчиненим протягом дня для відвідування парафіянами, за умови не більше двох осіб одночасно.
 4. Протягом дня священнослужитель за попередньою домовленістю має забезпечити можливість приступити парафіянам до сповіді і причастя (не більше двох осіб одночасно). Причастя проводити запасними Дарами.
 5. Настоятелям забезпечити храм запасними Святими Дарами в найближчу Божественну літургію.
 6. На час карантину та особливих заходів в храмі не благословляється проводити таїнства (хрещення, вінчання) та обряди (молебні, похорон).
 7. Членам Парафіяльних рад* організувати онлайн-збір поминальних записок шляхом електронної пошти та смс.
 8. Настоятелям задля інформування парафіян про ситуацію, що пов’язана  з богослужіннями під час карантину, створити групу в месенджерах (вайбер, вацап) та своєчасно повідомляти парафіян про церковні новини.
 9. Парафіяльним радам забезпечити трансляцію богослужіння онлайн.

Повідомити  всіх парафіян про трансляцію богослужінь з храму.

 1. Настоятелям призначити відповідальних осіб, до обов’язків яких буде входити  забезпечення можливості почергового входу до приміщення храму та виходу з нього парафіян, які попередньо домовилися про сповідь зі священиком.
 2. Продовжувати проводити санітарну обробку приміщення храмів, ікон та інших предметів церковного призначення, меблів та іншого обладнання, що знаходиться в храмі; дотримуватися умов карантину.
 3. Секретарю єпархії та благочинним довести зміст Розпорядження, до відома кожного настоятеля, які в свою чергу — до відома своїх парафіян, а також органів державної влади та місцевого самоврядування. Забезпечити точне та своєчасне виконання всіх зазначених вимог.

Парафіяльна рада*  під цим розуміється активна участь членів Активу та всіх свідомих парафіян в реалізації  зазначеного питання.

Щодо служіння в Страсну седмицю, Свято Пасхи та Світлу седмицю буде повідомлено додатково.

Милосердний Господь та Пречиста Богородиця хай збережуть український народ від всякої біди .

 

 +ФІЛАРЕТ         

 Митрополит Львівський і Галицький

http://upc.lviv.ua/publikatsiji/1401-rozporyadzhennya-mitropolita-filareta-pro-osoblivosti-rezhimu-roboti-zvershennya-bogosluzhin-ta-tajinstv-na-period-karantinu 

Наверх