skip to Main Content
3 1 640×335

З Днем Хрещення Русі!

Поздоровляємо також з тезоіменитством настоятеля нашого храму — митрофорного протоієрея о.Володимира Шарабуру!

Многая літа!

Слово настоятеля.

Так сталося, що Господь поставив мене начальствующим у цьому храмі — очевидно, Він передбачав цей послух ще тоді, коли про це ніхто не мислив.

Свято-Троїцька церква — историчний для Львова храм. Там, де тепер — церква Юра, колись був Троїцький православний монастир.

І нинішний Свято-Георгіївський храм від початку планувався як Троїцький. Будувався він довго і тяжко — двісті разів зверталася православна громада до австрійських властей — і завжди була відмова, тільки дозвіл їмператора  зрушив справу з місця. Про це, до речі, є пам»ятна табличка на стіні у храмі зліва.  Але і тоді міська влада по-рїзному чинила опір. Спочатку був значно зменшений, порівняно з проектом, сам храм. А вже коли освячувалася головна ікона Святої Тройці, був скасований дозвіл на назву — так у Львові з»явився Свято-Георгіївський храм за аналогією з церквою Юра…

Милістю Божою тепер ми маємо цей собор — і надзвичайно важливо  як священникам, так і парафіянам не втрачати трепетного відчуття стояння перед Богом.

Останні два роки були часом серйозних випробувань для нашої віри і вірності. Виникае певна аналогія з армією: всі військовозобов»язані час від часу викликаються на збори. Оскільки віруючі — це воїни Христові, то час випробувань для них — це ті ж самі збори, після яких ми стаємо більш тренованими, сильними и спокійними.

Також не будемо залишати нашої спільної молитви — вона оберігає нас і наш храм.

Всіх поздоровляю зі святом нашого небесного покровителя — рівноапостольного Володимира Великого!

Хоры трех украинских лавр объединились в песне «Вера вечна, вера славна!

Наверх